Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » XV edycja konkursu „Rodzinna historia”.

XV edycja konkursu „Rodzinna historia”.

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy
z Instytutem Historii UMCS, Centrum Badań nad Historią Regionalną
i Lokalną oraz Muzeum Narodowym w Lublinie organizuje
 XV edycję konkursu „Rodzinna historia”.

Konkurs ma na celu zainteresowanie młodzieży naszego miasta i regionu najnowszą historią. Adresowany jest do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych województwa lubelskiego. Polega na przesłaniu do organizatora w terminie podanym w harmonogramie prezentacji multimedialnej lub filmu. Tematem prac mają być rodzinne historie opisujące prawdziwe zdarzenie z lat 1939 - 1989 r., którego uczestnikiem lub obserwatorem był ktoś z rodziny lub znajomych opisującego. Inspiracją do przygotowania niech będą stare zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne, które łączą się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi z lat 1939 (od wybuchu II wojny światowej) do wyborów czerwcowych 1989 r.

XV edycję konkursu honorowym patronatem objęli: Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk.

Zgłoszenie do konkursu polega na przesłaniu do dnia 15 lutego 2023r. formularza zgłoszeniowego i  pracy konkursowej w formie elektronicznej na adres rodzinnahistoria@zsel.lublin.eu oraz na nośniku elektronicznym na adres: Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Wojciechowska 38, 20-704 Lublin z dopiskiem „Rodzinna historia”.

Załączamy formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu i harmonogram. Autorom najciekawszych prac sponsorzy konkursu obiecują nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Organizatorzy

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij