Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » X edycja konkursu Rodzinna Historia

X edycja konkursu Rodzinna Historia

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Historii UMCS, Instytutem Pamięci Narodowej oddział Lublin oraz Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” organizuje X edycję konkursu „Rodzinna historia”.

Konkurs ma na celu zainteresowanie młodzieży naszego miasta i regionu najnowszą historią. Polega na przesłaniu do organizatora w terminie określonym w harmonogramie pracy pisemnej (reportaż, wywiad rzeka, lub inna forma literacka) lub multimedialnej (prezentacja multimedialna lub film). Inspiracją do przygotowania prac mają być stare zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne, które łączą się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi z lat 1939 (od wybuchu II wojny światowej) do wyborów czerwcowych 1989 r.

Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Lublina i województwa lubelskiego. Prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane będą oddzielnie.

Zgłoszenie się do konkursu polega na przesłaniu do organizatora w terminie do dnia  06 marca 2017 r. formularza zgłoszeniowego i  pracy konkursowej w formie elektronicznej na adres rodzinnahistoria@gmail.com oraz w formie wydruku lub na nośniku elektronicznym (dotyczy prac multimedialnych) na adres: Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Wojciechowska 38, 20-704 Lublin z dopiskiem „Rodzinna historia”. Objętość pracy pisemnej nie powinna przekraczać 8 stron formatu A4 wydrukowanych standardową czcionką 12-punktową przy pojedynczej interlinii. Do pracy można dołączyć dodatkowe materiały w formie fotografii, kopi dokumentów itp. W przypadku prac multimedialnych (prezentacja) – max. 25 slajdów, a film 20 minut (patrz regulamin konkursu i kryteria oceniania).

Załączamy formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu, harmonogram i kryteria oceniania prac. Autorom najciekawszych prac sponsorzy konkursu obiecują cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Organizatorzy

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij