Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » O szkole » O nas w mediach » W mediach

W mediach

WIEŚCI Z RATUSZA -  Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Lublin, 26 marca 2014  - Samorząd Miasta Lublin

 

 

Ranking PERSPEKTYWY 2014

 

 

Lublin, 15 stycznia 2014  - Panorama Lubelska

Lublin, 4 maja 2013

  • PERSPEKTYWY

Lublin, 25 Marca 2013, Kurier Lubelski,

Nie jest to łatwy konkurs. Opowiadanie historii własnej rodziny, osób bliskich, wymaga determinacji w docieraniu do bohaterów lat wojny i okupacji. Pamięć o nich pielęgnowana przez uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego jest jednak w dzisiejszych czasach bardzo ważna, gdyż jak pisał Czesław Miłosz: "Bo niczym/Nie jest ojczyzna bez przeszłości" - mówiła w poniedziałek na Zamku Lubelskim Zofia Kijkowska-Wiślińska, nauczycielka z Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie. ZSE, wspólnie z Muzeum Lubelskim Oddział Martyrologii "Pod Zegarem" oraz Instytutem Historii UMCS, zorganizował VI edycję konkursu "Rodzinna historia".

 

Lublin, 22 Marca 2013 Uczniowie coraz częściej wybierają szkoły zawodowe

Fryzjer, krawiec, elektryk, cukiernik i elektromechanik. Z danych Wydziału Oświaty i Wychowania UM wynika, że coraz więcej absolwentów gimnazjów kontynuuje naukę w szkołach zawodowych. Za to delikatnie zaczyna spadać zainteresowanie liceami ogólnokształcącymi. Wpływ na tę tendencję może mieć perspektywa uzyskania praktycznego zawodu, którą mają absolwenci techników i szkół zawodowych. W piątek tej tematyce poświęcono konferencję "Szkoła zawodowa - dobry start w przyszłość", w której udział wzięli dyrektorzy lubelskich szkół.

 

Lublin, 10 Stycznia 2013

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie oraz Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. w Lublinie to najlepsze liceum i technikum woj. lubelskim według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013.

Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. jest najlepszym technikum w Polsce - wynika z rankingu przeprowadzonego przez miesięcznik Perspektywy i Rzeczpospolitą. Zaszczytny tytuł przypadł lubelskiej placówce już po raz drugi z rzędu.

 

Lublin, 10 Stycznia 2012

Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2012, który po raz czternasty przygotowały "Perspektywy” i "Rzeczpospolita”.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij