Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Uczniowie Elektronika na międzynarodowych warsztatach młodzieży „Transnational Youth in Remembrance“

Uczniowie Elektronika na międzynarodowych warsztatach młodzieży „Transnational Youth in Remembrance“

Sześcioro uczniów naszej szkoły: Maciej Gumiela, Szymon Kasperek, Kamila Kucharzyk, Patryk Młynarczyk, Alicja Niewiadomska i Mikołaj Stojek uczestniczyło w dniach 25 – 31.03.2021 w międzynarodowym projekcie online „Transnational Youth in Remembrance“ organizowanym przez centrum edukacyjne „Anne-Frank-Haus“ CVJM Hannover przy współpracy z miejscem pamięci Bergen-Belsen.

Tematyka warsztatów była poświęcona rozwojowi ideologii narodowego socjalizmu w hitlerowskich Niemczech oraz ofiarom obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen. Uczestnicy z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji, Słowacji, RPA, Niemiec i Ukrainy spotkali się również z byłym więźniem obozu, p. Albrechtem Weinbergiem.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach, dyskusjach i warsztatach prowadzonych w języku niemieckim i angielskim – była to więc dla nich znakomita okazja do zastosowania w praktyce swoich umiejętności językowych.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij