Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Święto Patronów Szkoły

Święto Patronów Szkoły

Tradycyjnie w dniu 16 września obchodziliśmy rocznicę Obrony Miasta Lublina z września 1939 roku

Święto Patronów Szkoły to ważny dzień dla całej społeczności Elektronika. Rozpoczęliśmy go Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka, przed którą zgromadzeni goście wraz uczniami i gronem pedagogicznym wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego pod kierunkiem prof. Elżbiety Stefańskiej i prof. Agaty Karpińskiej. Obecność władz, kompanii honorowej oraz orkiestry wojskowej nadała podniosłego charakteru dalszej części uroczystości, już pod pomnikiem Obrońców Lublina 1939 roku.

Po południu odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Zgromadzeni rodzice obejrzeli montaż prezentowany wcześniej w Kościele, a po ślubowaniu udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. W ten sposób społeczność Elektronika poszerzyła się o nowych członków. Witamy pierwszoklasistów i mamy nadzieję, że szybko poczujecie się tutaj jak w domu.

Galeria Uroczystości

Ślubowanie klas pierwszych

Uroczystości przebiegały zgodnie z programem:

godz. 10:00 - Msza Św. w intencji Obrońców Lublina w kościele p.w. Niepokalanego Serca Maryi i Św. Franciszka w Lublinie z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej, rozpoczęta programem artystycznym  w wykonaniu uczniów ZSEl

godz. 11:15 - przemarsz uczestników z kościoła pod Pomnik Obrońców Lublina przy ul. Tomasza Zana

godz. 11:30 - uroczystości pod Pomnikiem Obrońców Lublina we wrześniu 1939 roku

godz. 13:00 - spotkanie Kombatantów z przedstawicielami społeczności szkolnej - Bursa ZSEl

godz. 17:00 - Uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych, spotkanie z rodzicami

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij