Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Sportowa Akademia Konrada Czerniaka

Sportowa Akademia Konrada Czerniaka

Szanowni Państwo,

Pływanie od lat należy do jednych z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Lublinie, o czym świadczyć może ilość uczniów w klasach pływackich w naszych szkołach. Służy temu także rozwijająca się infrastruktura zarówno przy szkołach, jak i miejska.

W październiku uruchomiony zostanie kompleks Aqua Lublin, który, dzięki staraniom władz Miasta, promować będzie Konrad Czerniak - trzykrotny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie, medalista mistrzostw Europy, a także wielokrotny rekordzista Polski. Jego ostatni brązowy medal zdobyty podczas Mistrzostw Świata w Kazaniu znacznie przybliżył go do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Jednym z elementów promocji pływania jest także szkółka pływacka - Sportowa Akademia Konrada Czerniaka, która jest prowadzona przez wiodący klub sportowy Lublina - AZS UMCS Lublin. Akademia będzie prowadziła zajęcia na Aqua Lublin.

Celem projektu jest nauka pływania osób w każdym wieku, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie jak największej grupy odbiorców do uprawiania sportu. Akademia ma także na celu rozwój szkolenia wyczynowego w pływaniu, zarówno wśród uczniów szkół, jak też studentów.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij