Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Podsumowanie XV edycji konkursu Rodzinna Historia

Podsumowanie XV edycji konkursu Rodzinna Historia

Dnia 30.03. w Sali Trybunału Koronnego na Zamku Lubelskim odbyło się uroczyste zakończenie XV edycji konkursu „Rodzinna historia” organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Muzeum Narodowym w Lublinie, Instytutem Historii UMCS oraz Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną UMCS. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży Lublina i regionu naszą najnowszą historią. Zebrane i opisane  przez uczestników „rodzinne historie” dotyczyły wydarzeń z lat 1939 - 1989 r., których uczestnikiem lub obserwatorem był ktoś z rodziny lub znajomych opisującego. Inspiracją do przygotowania prac były stare zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne, które łączą się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi z tamtych lat. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 uczestników z  8 szkół województwa lubelskiego.

 

XV edycję konkursu „Rodzinna historia” honorowym patronatem objęli:

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka,

Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk,

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk

Dyrektor Instytutu UMCS prof. dr hab. Dariusz Słapek

 

W tegorocznej edycji konkursu prace oceniło jury w składzie:

Przewodnicząca - pani Barbara Oratowska – Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Lublinie, pan dr hab. Dariusz Szewczuk z Katedry Historii Społecznej i Edukacji Instytutu Historii UMCS oraz Anna Gierej – nauczyciel historii w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie i wyróżniło następujących uczestników:

I miejsce  Maja Gozdalska
ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie,
opiekun pracy pani Anna Wnuk-Bednarczyk.

II miejsce Maja Szajewska
Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu, opiekun pani Monika Paska

III miejsce Martyna Zielińska
Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu, opiekun pani Monika Paska.

Wyróżnienie Sebastian Sak
ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie,
opiekun pani Małgorzata Grześko.

Laureatom i opiekunom prac gratulujemy sukcesu. Wszystkim Państwu dziękujemy za zaangażowanie i życzymy satysfakcji z podejmowanych działań mających na celu popularyzację wiedzy i kształtowanie świadomości historycznej młodego pokolenia.

Organizatorzy

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij