Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 13.03.2018 r. w naszej Szkole odbył się już kolejny raz szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. To forma zachęty do sięgnięcia po Pismo Święte. Każdego roku poprzez to dzieło, trzydzieści tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, otwiera Biblię i pochyla się nad kolejnymi tekstami tej Natchnionej Księgi.

Biblijne „zmagania” kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.  

Na laureatów czekają między innymi, indeksy na uczelnie wyższe, na różne kierunki studiów oraz inne atrakcyjne nagrody, w tym m.in. pielgrzymka do Ziemi Świętej!

Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora. Autorami pytań na każdym etapie Konkursu, są bibliści z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym, bez egzaminów wstępnych, na renomowanych uczelniach wyższych. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, takie jak pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu czy Wilna, upominki książkowe i wiele innych. Jednak największą nagrodą jest spotkanie z Żywym Słowem Bożym i możliwość dzielenia się nim we wspólnocie młodych ludzi, którzy nie tracąc niczego ze swego młodzieńczego entuzjazmu, opowiadają się po stronie Ewangelii. Wielu z nich poprzez tą inicjatywę, spotyka się z Biblią bliżej po raz pierwszy.

W Tegorocznej XXII edycji Konkursu, która dotyczyła: Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian, wzięło udział 15.uczniów z klas: 1Bt, 2Ct i 3Et. Do kolejnego etapu przeszli uczniowie:

  1. Bartłomiej Wójcik z 1Bt (72 pkt/na 90 pkt)
  2. Miłosz Zaklika z 1Bt (64 pkt/ na 90 pkt)
  3. Bartłomiej Krawczyk z 3Et (64 pkt/ na 90 pkt).

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij