Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Odrodzenie i odbudowa niepodległej Rzeczypospolitej

Odrodzenie i odbudowa niepodległej Rzeczypospolitej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2016 r.  uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie – Łukasz Mańko- Musiał, Sylwester Kobiałka i Dawid Leszkiewicz wzięli udział w konferencji historycznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Lublina i województwa lubelskiego zorganizowanej przez Wojewodę Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, IPN Oddział w Lublinie i NBP Oddział w Lublinie. W ramach konferencji z wykładami  wystąpili prof. Tomasz Panfil, KUL, dr Ilona Skibińska – Fabrowska, Dyrektor Oddziału NBP w Lublinie oraz prof. Mieczysław Ryba, KUL - podejmując kolejno tematy: Jak stało się niemożliwe? COP- budowa silnego i nowoczesnego państwa; Od Marki do Złotego. Rzecz o pieniądzu niepodległej Polski oraz Rola elit w walce o niepodległość Rzeczypospolitej i odbudowie państwa.

W drugiej części konferencji odbył się Quiz historyczny dla młodzieży. Była to rywalizacja 3-osobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu całego województwa lubelskiego. Zgłosiło się ponad sześćdziesiąt drużyn, zajęliśmy dwunaste miejsce. Turniej sprawdzał wiedzę historyczną, refleks i współpracę w grupie. Wzbudził też dużą dawkę pozytywnych emocji u uczestników  każdej ze startujących  drużyn.  

  
  
 
 
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij