Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Osiągnięcia » W Roku Szkolnym 2015/2016 » Odbieramy nagrody w rankingu

Odbieramy nagrody w rankingu

W dniu 14 stycznia ogłoszone zostały w Warszawie wyniki rankingu "Perspektyw" prezentującego najlepsze licea i technika w Polsce 2016. Najlepsi uczniowie Elektronika jak co roku uczestniczyli w tej uroczystości.

W listopadzie Kapituła Rankingu przedyskutowała kryteria klasyfikacji 2016 i ich wagi. Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 będzie się opierał na trzech kryteriach w odniesieniu do liceów ogólnokształcących i czterech w przypadku techników. W Rankingu Liceów Ogólnokształcących o miejscu szkoły decydować będą: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (30 proc.). Po raz drugi w tej kategorii uwzględnione zostaną osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

W Rankingu Techników rozkład kryteriów będzie następujący: matura z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), matura z przedmiotów dodatkowych (25 proc.), wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.), sukcesy w olimpiadach (20 proc.).

 

 

 

 

Szczegółowe informacje na stronie PERSPEKTYW

Dziennik Wschodni 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij