Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady

W dniu 14 czerwca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Ten dzień ustanowiony został decyzją Sejmu RP w 2006 roku, aby upamiętnić pierwszy transport Polaków do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. 14 czerwca 1940r. Niemcy skierowali do Oświęcimia 728 osób z więzienia w Tarnowie.

W spotkaniu z byłymi więźniami Majdanka i innych obozów uczestniczyli uczniowie klas 2BT i 3BT. Wysłuchali wspomnień więźnia Majdanka Zdzisława Badio i obejrzeli prezentację fragmentów relacji wideo osób zrzeszonych w Polskim Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Głównym celem spotkania było oddanie hołdu ofiarom Majdanka, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij