Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu

Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu

W dniach 10-12 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim. Pora na podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 letnich.
Razem SMS Lublin zdobył 11 medali:cztery złote trzy srebrne i cztery brązowe medale.
Najlepiej wypadła Julia Adamczyk potwierdzając swoją dominującą pozycję w stylu zmiennym i wygrywając oba dystanse, odpierając ataki najlepszej zawodniczki Mistrzostw Pauliny Piechoty z Łodzi na 400 zmiennym, co zakończyło się pobiciem rekordu życiowego, będącego również rekordem okręgu lubelskiego. Dodała również dwa brązowe medale na 200 motylkiem i 800 kraulem, oraz złoty medal z koleżankami w sztafecie 4 x 200 dowolnym i srebrny w sztafecie 4 x 100 dowolnym, reasumując wyjechała z sześcioma medalami. Po dwa medale indywidualnie zdobyły srebrny i brązowy w klasyku Wiktoria Samuła i analogicznie Karolina Smyłek w stylu grzbietowym. W sztafetach medale zdobywały: złoty 4 x 200 dowolnym Ewa Osiniak, Wiktoria Samuła, Kamila Andrzejewska i juz wspomniana J. Adamczyk i druga złota sztafeta 4 x 100 zmiennym: Karolina Smyłek, Wktoria Samuła i Weronika Żmuda i Kamila Andrzejewska. Srebrna sztafeta 4 x 100 dowolnym miała skład Kamila Andrzejewska,J.Adamczyk, Wiktoria Samuła i Ewa Osiniak. Drużynowo zespól klubowy złożony z uczniów naszej szkoły AZS UMCS Lublin zajął drugie miejsce na 119 klubów. Ponadto w finałach A pływali: Olimpia Prochownik, Weronika Żmuda, Kamil Bryła, Marta Szopa, Bartosz Małyska. W Letnich MP zespół deklaruje zajęcie pierwszego miejsca drużynowo!

Tak trzymać!

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij