Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Osiągnięcia » W kręgu sukcesów 2020/2021 » Kolejny sukces uczniów ZSEL

Kolejny sukces uczniów ZSEL

W dniu 24 maja 2021 w XXI Liceum Ogólnokształcącym im Stanisława Kostki w Lublinie odbyło się̨ oficjalne podsumowanie konkursu promującego innowacyjne rozwiązania w technice oraz wiedzę z informacji patentowej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Było to uroczyste zamkniecie szczebla regionalnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uczniowie startujący w Bloku A „Innowacje Techniczne” zgodnie z regulaminem zobowiązani byli do przygotowania prac opisujących zaprojektowany pomysł techniczny, ekologiczny, usprawnienie softwarowo techniczne lub pomoc dydaktyczną. W marcowych eliminacjach konkursu wiedzy o wynalazczości (Blok B uczestnicy musieli wykazać́ się̨ znajomością̨ zagadnień́ dotyczących ochrony nowych pomysłów technicznych. Uczniowie z naszej szkoły startowali w obydwu kategoriach. W Bloku A „Innowacje Techniczne" w eliminacjach okręgowych swoje prace prezentowało pieć zespołów:

Krzysztof Słonka w kategorii „P – pomoc dydaktyczna” 1 miejsce

Jakub Rosły w kategoii „U – usprawnienie softwarowo- techniczne” 1 miejsce.

Eryk Pruchniak, Dawid Derlatka oraz Kacper Bielak w kategorii „R- pomysł techniczny” 2 miejsce.

Jakub Pryszczewski w kategorii „R – pomysł techniczny” 3 miejsce.

Miłosz Pietrak, Kacper Łazach oraz Jakub Błaziak (Technikum Budowlano-Geodezyjne w Lublinie) w kategorii „P-Pomoc dydaktyczna w eliminacjach okręgowych„ 3 miejsce.

Wszyscy uczniowie uzyskali dyplomy laureatów okręgu lubelskiego, a prace z miejsca 1 i 2 miejsca zostały przekazane na szczebel ogólnopolski. Wyniki poznamy 27 maja 2021 roku.

W Bloku B „Wynalazczość” szkolna drużyna w składzie: Miłosz Zawadzki, Maciej Durak oraz Błażej Pucyk godnie reprezentowali szkołę i zajęli 3 miejsce w rankingu szkół w okręgu lubelskim. Miłosz Zawadzki zajął 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz dostał się do finału.

W dniu 21 maja 2021 roku odbył się pierwszy etap finału olimpiady, w którym Miłosz zajął wysokie miejsce, dające mu tytuł finalisty oraz kwalifikacje do kolejnego etapu finału, który odbędzie się w dniach 28 – 30 czerwca w Koszalinie.

Gratulujemy osiągniętych wyników. Trzymamy kciuki i liczymy na sukcesy w kolejnych etapach.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij