Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Aktualności » IX edycja konkursu Rodzinna historia

IX edycja konkursu Rodzinna historia

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oddział Lublin oraz Instytutem Historii UMCS organizuje dziewiątą edycję konkursu „Rodzinna historia”.
Konkurs ma na celu zainteresowanie młodzieży naszego miasta i regionu najnowszą historią. Skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Polegać będzie na zebraniu i opisaniu przez młodzież w formie opowiadania lub reportażu prawdziwego zdarzenia z okresu od wydarzeń radomskich 1976 do czerwcowych wyborów w 1989 roku, którego uczestnikiem lub obserwatorem był ktoś z rodziny lub znajomych opisującego. Prace powinny dotyczyć wydarzeń wiążących się z działalnością opozycji w PRL, tworzeniem wolnych związków zawodowych i „Solidarności” oraz stanem wojennym itp.

Prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane będą oddzielnie. Kryteria oceniania prac, regulamin konkursu oraz harmonogram  znajdują się na stronie internetowej organizatora: www.zsel.lublin.eu. 

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs objęli honorowym patronatem: Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty
Pan Krzysztof Babisz, Poseł na Sejm RP Pan Lech Sprawka, Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS Pan prof. dr hab. Robert Litwiński, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie Pan Jacek Welter oraz Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” Pan Marian Król.

Zgłoszenie się do konkursu polega na przesłaniu do organizatora w terminie do dnia  04 marca 2016 r. pisemnej wypowiedzi na temat: „Rodzinna historia. Opowieść o zdarzeniu z lat 1976 - 1989, którego uczestnikiem lub świadkiem był członek mojej rodziny.” w formie elektronicznej na adres rodzinnahistoria@gmail.com oraz w formie wydruku na adres Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Wojciechowska 38, 20-704 Lublin z dopiskiem „Rodzinna historia”. Autor powinien również podać swoje dane: adres do korespondencji, telefon kontaktowy, datę urodzenia oraz klasę, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza, a także nazwisko nauczyciela – opiekuna pracy. Objętość tekstu pracy nie powinna przekraczać 6 stron formatu A4 wydrukowanych standardową czcionką 12-punktową przy pojedynczej interlinii. Do pracy można dołączyć dodatkowe materiały w formie fotografii, kopi dokumentów itp. (patrz kryteria oceniania).

Załączamy regulamin konkursu, harmonogram i kryteria oceniania prac. Autorom najciekawszych prac sponsorzy konkursu obiecują cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Organizatorzy

Pliki do pobrania na konkurs Rodzinna Historia

Regulamin, Harmonogram oraz kryteria oceniania

więcej
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij