Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Galeria » Rok szkolny 2018/2019 » I MIĘDZYKLASOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

I MIĘDZYKLASOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

Wspaniała rywalizacjia oraz super wyniki towarzyszyły I MIĘDZYKLASOWYM ZAWODOM LEKKOATLETYCZNYM, które odbyły się na stadionie lekkoaltetycznym Zespołu Szkół Elektronicznych w dniu 16 października 2018r. Na starcie pojawiło się 75 zawodników z 15 klas. Rywalizowali Oni w 5 konkurencjach: bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 100m oraz w biegu sztafetowym 4x100m. Zawodnicy walczyli w konkurencjach indywidulanych ale równocześnie zajmując jak najlepsze miejca w tych konkurencjach przyczyniali się do zdobywania punktów do klasyfikacji generalnej najlepszych klas odpowiednio punktując : za 1 miejsce 10pkt, 2 – 9pkt, 3 - 8pkt, 4 - 7pkt itd. Pierwsza konkurencja Naszych zawodów to bieg na 1000m i tu najlepszy okazał się ŚMIETANKA KACPER z wynikiem 3:02:70, drugie miejsce zajął MATYS TOMASZ 3:08:98 a trzecie z wynikiem 3:09:39 WOŹNIAK DAMIAN. W skoku w dal wygrał PIWKO MAREK osiągając swój najlepszy wynik 6m10cm w V ostatniej próbie , drugie miejsce zajął KACPER DĄBROWSKI osiągając wynik 5m68cm w swojej I próbie natomiast trzecie miejce z wynikiem o 4cm gorszym od srebrnego medalisty zajął BEZMEN MIKOŁAJ swój najlepszy wynik osiągnął w II próbie – 5m64cm. W konkurencji pchnięcia kulą (5kg) zwyciężył : SOCHA KAROL uzyskując wynik 11m99cm, drugie miejsce wywalczył sobie LUBAŃSKI KONRAD osigając 10m88cm a trzecie PACEK MACIEJ z wynikiem 10m68cm. W rywalizacji 100 metrowców wygrał medalista Mistrzostw Europy KOTYRA MIKOŁAJ osiągając wynik o 0,02s gorszy od swojego rekordu życiowego 11:08, drugie miejsce z czasem 11:90 zajął JANIUK PATRYK a na trzecim miejscu rywalizację ukończył CIOSTEK KACPER a jego rezultat to 12:25. Rywalizaja sztafet 4x100m przyniosła nam wiele emocji. Tutaj musimy zwrócić uwagę na wspaniałą postawę FAIR PLAY zespołu sztafetowego z klasy II C, mimo iż wygrali rywalizaję o wejście do FINAŁU A z klasą III C o 0,53s to po eliminacyjnym biegu sztafetowym przyznali się do błędu podczas tego wyścigu kiedy to jeden z zawodników wypadł ze swojego toru i zagrodził drogę zawodnikowi z klasy III C. Tak więc w Finale B wystąpili zawodnicy z klasy: 2C, 3D, 1E i 4E. Natomiast w Finale A uczniowie z klasy : 4D,3C,1LS i 1B. Najlepsi okazali się zawodnicy z klasy 4D – 49,99 , drugie miejce zajęła klasa 3C – 50,37 a trzecie 1LS – 50,70. Po rywalizacji indywidualnej przyszedł czas na podsumowanie wyników w klasyfikacji generalnej zawodów i tu III miejsce z 31pkt zajęli uczniowie z klasy IVD, drugie miejsce i 32pkt zdobyli uczniowie klasy IVE, natomiast zwycięzcami I MIĘDZYKLASOWYCH ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH zostali zawodnicy klasy III C zdobywając 36pkt w składzie : SOCHA KAROL, CIOSTEK KACPER, DŁUGOSZ JAKUB, FIRLEJ TOMASZ I DUDA MARCELI. GRATULUJEMY !

Nie możemy zapomnieć o podziękowaniach dla Wszystkich którzy przyczynili się do organizaji I MIĘDZYKLASOWYCH ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH : Pani dyrektor ZSEL Elżbiecie Hanc, nauczycielom wychowania fizycznego, obsłudze technicznej, sędziom,Paniom kucharkom a przede wszystkim nauczycielom, uczniom i zawodnikom Naszej szkoły. Zapraszmy na II edycję już za rok.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij