Podstrona 1

Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: ZSEL » Galeria » Rok szkolny 2017/2018 » 19.04.2018r. Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu zbrodni przeciwko Ludzkości

19.04.2018r. Dzień Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu zbrodni przeciwko Ludzkości

              Uczniowie  z klasy 2ET Zespołu Szkól Elektronicznych w Lublinie pod opieką Pani Barbary Komsty nauczyciela historii i wos wzięli udział w trzeciej edycji programu edukacyjnego ,,Pamiętamy…..17 marca – 19 kwietnia’’, której głównym koordynatorem była Pani Mirella Rusek pracownik Państwowego Muzeum na Majdanku.

Tematem przewodnim pracy był Flugplatz – dawny niemiecki ,nazistowski obóz pracy, zlokalizowany przy ul. Wrońskiej na terenie dawnych zakładów lotniczych Plagego i Laśkiewicza.

Ideą programu i akcji społeczno-edukacyjnej jest budowanie wspólnej świadomości historycznej oraz tożsamości mieszkańców Lublina i całej Polski . Wynikiem wspólnego wysiłku jest film i prezentacja, która miała ukazać historie miejsca gdzie w nieludzki sposób pozbawiono życia i godności tysiące osób. Następnie uczniowie spotkali się z gościem honorowym, byłym więźniem niemieckiego obozu na Majdanku. Po obejrzeniu przygotowanego filmu i prezentacji uczestnicy udali się pod Pomnik by wspólnie złożyć żonkile kwiaty będące symbolem  heroizmu  i pamięci wybuchu Powstania w Getcie warszawskim.

Prezentacja uczniów klasy IIET.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij